İş Dünyası
Dijital Reklam

Digital Reklam

Bir markaya ait hizmetlerin, orijinal fotoğraf veya video ile sergilendiği, gerekirse doğru ses tonu kullanılarak seslendirme yapıldığı ve uygun metinlerle desteklendiği içeriklerinin dijital ortamlarda kitlelere ulaşma girişimini dijital reklamcılık olarak adlandırabiliriz. Örneğin TV reklamcılığı, mobil uygulama veya sosyal medya mecralarını dijital reklamcılığa örnek olarak gösterebiliriz.

Günümüzde reklamcılık çok hızlı gelişen bir sektör haline gelmiştir. Sektörü yöneten mecralar bile kendi iç dinamiğinde reklam yapma ihtiyacı hissetmektedir. Örneğin Google, dijital pazarlama ve reklamcılık sektörünün çok ciddi bir payını yönetmektedir ancak bu hizmetin nasıl yapılacağını kullanıcılarına anlatan içeriklerle çeşitli dijital platformlarda reklam girişleri yapmakta ve kitlelere ulaşmaya çalışmaktadır.

Eskiye nazaran TV reklamcılığı popülerliğini yitirmektedir. Çünkü; markaların reklam alternatifleri o kadar çok çeşitlilik kazandı ki oluşturulan herhangi bir marka içeriği tek tıkla milyonlara sunulabilmektedir. Bu alternatiflerin başında sosyal medya reklamcılığı gelmektedir. Düşük bütçelerle, belirlenen konum ve ilgi alanları ile hedef kitle belirlenip nokta atışı müşteri ağı oluşturulabilmektedir. Son zamanlarda bölgemizde de (Diyarbakır’da) bu alan keşfedilmekte olup, pazardaki payını almak isteyen birçok firma gerekli mecralardaki yerini almış ve dijital reklamcılığı aktif bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Örneğin; İnstagram’da gezinirken mahallenizden ya da semtinizden bir işletmenin reklamını görebilirsiniz.

İnotek Ajans olarak markanızı dijital platformlara taşıyabilir ve hizmetlerinizi en iyi şekilde anlatan sunumlarla dikkat çekebiliriz. Yıllardır teknoloji ve tasarım hizmeti sunan İnotek, alanında uzman ekibi ile doğru dijital girişler yapmanız için hizmet vermektedir.